Farmasi Yönetmelik Kuralları

Farmasi Yönetmelik Kuralları

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Değerli ziyaretçi, öncelikle Farmasi ailesine hoş geldiniz.

Farmasi ailesinde yer almak ve bu kazançlı dünyadan faydalanmak için öncelikle Farmasi Yönetmelik Kuralları hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var.

Bu yönetmelikte, Farmasi ailesine katılan yeni üyelerin bilmesi gereken tüm detaylar ve bir takım tavsiyeler bulunmaktadır. Farmasi, kendi içerisinde kusursuz çalışan bir sisteme sahiptir ve kazanç sağlamak için bu sistemin detaylarına vakıf olmanız oldukça faydalı olacaktır. Farmasi ailesinin başarılı girişimcilerinden birisi olmak istiyorsanız, yönetmeliğin tamamını dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz.

Genel Hükümler

Farmasi, 2010 yılında %100 Türk sermayesi ile kurulmuş ve resmi olarak Farmasi Enternasyonal Ticaret A.Ş. unvanını almıştır. Kuruluşun resmi sitesi www.farmasiint.com ve www.farmasi.com.tr’dir.

Farmasi’nin satış ağında görev alan her kişi, seviyesi ne olursa olsun öncelikle Girişimci’dir. Sonrasında yönetmeliğin belirlemiş olduğu kurallar dahilinde, gayret ve satış rakamlarına göre girişimciler seviyelerini gösteren unvanlar alacaklardır. Bu kurallar, Farmasi şirketi tarafından tek taraflı ve istenilen zamanda değiştirilebilir, Farmasi ile ticari ilişki kuran tüm Girişimciler bu maddeyi de kabul etmiş sayılırlar.

Bu yönetmelikte yapılacak olası değişikliklerin tamamı Farmasi markasının resmi web sitesi ve uygulamalarında ilan edilecektir. İlan yapıldığı anda, yönetmeliğin yeni kuralları yürürlüğe girer. Bu nedenle, Farmasi bünyesindeki tüm girişimciler, düzenli olarak resmi siteyi ve ilanları takip etmekle yükümlüdürler. Farmasi etik kurulu rutin olarak 3 ayda bir toplanmakta ve yönetmeliği, sektör ve şirket gelişmelerine göre tekrar gözden geçirmektedir. Bu toplantılar gerek duyulduğu takdirde, 3 aylık süre beklenmeden de yapılıp, olası yönetmelik değişiklikleri yine resmi site üzerinden ilan edilecektir.

Girişimcilerin tamamı, bu yönetmeliği kabul ederek aynı zamanda Farmasi’nin kendilerine SMS atmasına da izin vermiş olacaklardır. Bu izin gereksiz yere kullanılmayacak olup Girişimcilere destek olmak adına kampanya ve promosyon gibi önemli bilgileri iletmekte kullanılacaktır.

Girişimciler, Farmasi ailesine katılmak için bir kayıt formu doldururlar. Bu formdaki bilgilerin tamamının doğruyu yansıtması gerekir, aksi takdirde kişi Girişimcilikten çıkarılır ve o güne kadar kazanılmış olan tüm hakları Farmasi tarafından iptal edilir.

Farmasi ürünlerinin tamamında bir son kullanma tarihi bulunmaktadır. Bu tarihin geçmesi dolayısı ile yapılan yanlış kullanımlardan Farmasi sorumlu tutulamaz. Ürünlerin son kullanım tarihi geçildikten sonra veya hatalı bir şekilde kullanılması, ürünü satın alan son kullanıcının sorumluluğunda bulunmaktadır. Üzerinde son kullanma tarihi bulunmayan veya bir şekilde o tarihin okunmadığı ürünleri, Farmasi ile iletişime geçerek iade edebilirsiniz.

Farmasi ürünleri veya web sitesi üzerinde bulunan tüm yazılı, sesli ve görsel ürünler, telif hakları güvencesi altında bulunurlar. Bu materyallerin kullanılması veya çoğaltılması, Farmasi tarafından onay verilmediği takdirde yasal suçtur.

Farmasi, Girişimciden aldığı tüm bilgileri saklama hakkına sahiptir. Piyasa koşulları ve şirket politikası sebebiyle, kazanç planları ve ürün fiyatları önceden bildirmeden değiştirilebilir.

Tanımlar

Farmasi bünyesinde olan herkes, seviyesi ve unvanına bakılmaksızın bir Farmasi Girişimcisi olarak kabul edilir. Bu doğrultuda, bu yönetmelik kapsamında yazan tüm maddeler ve kurallar, tüm Farmasi girişimcilerini ilgilendirir ve kapsar. Farmasi ürünlerini satma amaçlı kurulmuş olan kişisel web sitelerinin, Farmasi’den yazılı onay alması zorunludur. Bu yönetmelikte geçen ‘Farmasi’ kelimesi, sadece Farmasi Enternasyonal Ticaret A.Ş. unvanını belirtmektedir.

Farmasi Girişimcisi olmak isteyen herkes mevcut bir Girişimcinin sponsorluğuna ihtiyaç duyar. Sponsorlu ilişkisi, kayıt olan son kişi, onun üzerindeki girişimciler ve son olarak Farmasi’de son bulan bir bağdır.

Grup ise bir Farmasi Girişimcisinin tüm alt ekibini tanımlamaktadır. Bu gruba, Girişimcinin sponsor olduğu tüm girişimciler ve o girişimcilerin de alt ekipleri dahil edilmektedir.

Farmasi girişimcilerinin satışlardan alacakları komisyonlar, satış ilkeleri, seviye kazanma koşulları ve bu seviyelerde kalabilme şartları Pazarlama Planı ile belirlenir. Bu pazarlama planı, Farmasi internet sitesinden yayınlanmakta ve dilenilen zaman Farmasi tarafından güncellenmektedir.

Girişimci Olmak

Farmasi bünyesine 18 yaşını geçmiş her birey, Girişimci olarak katılabilir. Buna ek olarak Sermaye şirketleri ve en fazla 2 kişiden oluşan ortaklıklar da, Farmasi Girişimcisi olabilir. Şirketi temsil eden kişiler, yetkilerinin sınırlarını yazılı olarak Farmasi’ye teslim etmek zorundadır. Farmasi’ye üye olan Tüzel kişi yetkilisinin borç ve yükümlükleri, Tüzel kişinin diğer ortaklarını da bağlar.

Farmasi’ye yapılan tüm başvurular kabul edilmeyebilir, Farmasi ret hakkını saklı tutar. Son siparişinden 6 ay geçen ve tekrar sipariş vermeyen üyelerin, Girişimciliği kendiliğinden son bulur. Bu aynı zamanda girişimcinin bağlı bulunduğu grubu da kaybetmesine sebep olur. Tekrardan kayıt yaptıran kişi grubunu seçmekte özgürdür. Tekrar kayıt yaptırabilmek için Girişimcinin tüm borçlarını kapatmış olması gerekir.

Farmasi Girişimcisi olmak için mutlaka başka bir Girişimcinin, yeni üyeye sponsor olması gerekir. Bu sponsorluğu sağlayacak linkler, Girişimcilere ait web sitelerinde kullanılmaktadır. Bir girişimcinin 1. ve 2. derece yakınları, ancak kendi aralarında birbirlerine sponsor olabilirler. Bu kişilerin ayrı gruplar altında toplanmaları ve kayıt olmaları yasaktır. Tespiti halinde ise kişilerin üyelik kayıtları silinir ya da gruptan çıkarılarak, aile içerisindeki en eski üyenin altına bağlanabilir. Bu kişiler, kurallara uymayıp promosyon ve hediye almaları durumunda ise Farmasi, hediyelerin iadesini veya bedelinin Farmasi’ye ödenmesini ister.

Tüzel kişi ödül kazandığı zaman, ödülden kimin istifade edeceği şirket tarafından Farmasi’ye yazılı olarak bildirilmelidir.

Farmasi Girişimcileri, diledikleri zaman Farmasi üyeliğinden çıkabilirler. Kişinin borcu veya şüphe uyandırıcı bir aksiyonu yok ise üyeliği derhal sonlandırılır. Bu durumda, Farmasi Girişimcisi tüm haklarından feragat etmiş kabul edilir ve grubu ile ilişkisi sonlandırılır. Üyeliğine kendi isteği ile son veren bir Girişimci, istifa tarihinden itibaren 6 ay geçmeden tekrar Farmasi Girişimcisi olamaz. İstifa eden Girişimcinin altında bulunan grup, yine aynı Girişimcinin üstündeki Girişimciye eklenir. Farmasi, ciddiye aldığı bir şikayet veya ihbar neticesinde, Farmasi Girişimcisinin hesabını hiçbir gerekçe belirtmeden 6 ay süre ile dondurabilir. Bu dondurma halinde, Girişimci sponsoru olduğu ekipten alt ekip primi alamaz. Üyeliği dondurulan Girişimcinin tekrar kayıt olması yasaktır, olması dahilinde alt ekibini tamamen kaybeder.

Girişimci, bağlı olduğu sponsoru değiştirmek isterse Farmasi’ye gerekçesi ile başvurmalıdır. Bu talebi onaylayıp onaylamamak ise Farmasi’nin inisiyatifinde bulunmaktadır.

Girişimciler sponsor değiştirmek için istifa edemezler, bu durumda 6 ay beklemeleri de fayda göstermeyecektir. Girişimcinin vefatı durumunda ise tüm hakları, bildirilmesi durumunda kanuni mirasçısına geçer. Bu bildirim 60 gün içinde yapılmadığı takdirde, Girişimcilik iptal olacaktır. Boşanma durumunda ise tüm Girişimcilik hakları, Farmasi’ye ilk üye olan kişiye verilecektir. Girişimciliğin devir olması sadece 1. derece akrabalara devir etme talebi ile gerçekleşir. Girişimciliğini devir eden kişiler, Farmasi’nin de onay vermesi şartı ile 6 ay sonra tekrar Girişimci olabilirler.

Girişimcinin, Farmasi ailesine uygun olup olmadığına karar vermek sponsorun sorumluluğundadır. Sponsorlar, Girişimcilerin kefilleridir.

Bir Girişimcinin kendi isteği ile veya başka bir şekilde Farmasi’den ayrılmış olması sonucunda yeni %22’lik kolların oluşması söz konusu ise, bu %22’lik kollar ilgili sponsor unvan ve ödülleri ile ilgili hesaplara dahil edilemez. Bu işlem ancak Farmasi onayı sonrasında yapılabilir.

Farmasi, belirlediği Girişimcilere açık hesap açabilir. Bu yetkiye sahip aktif girişimciler, açık hesap tanımlattığı alt girişimcilerin kefilleridir. Açık hesap vadesi 18 gün olarak belirlenmiştir, borcun ödenmemesi durumunda aylık %2 faiz işletilecektir. Borcun vadesinde ödenmemesi durumunda ise Farmasi, bu borcu müteselsil kefillerden almakla yetkilidir.

Açık hesap açma yetkisi almak isteyen Girişimcilerden, Farmasi kefillik belgesi imzalamalarını talep edebilir. Bu yetki, Farmasi tarafından istenilen zamanda tek taraflı olarak iptal edilebilir. Bu yetkiyi almış tüm Girişimciler, web sitesi üzerinde bulunan kefil kesintileri bölümünü düzenli olarak takip etme sorumluluğunu taşırlar.

Kefil olduğu kişinin borcunu, kesinti yolu ile Farmasi’ye ödeyen Girişimciye, bu durumu detaylı bir şekilde kanıtlayan evrak verilecektir. Farmasi’den aldığı bu belge ile Girişimci, sponsor olduğu ve borcunu ödememiş kişiye yasal işlem başlatabilir.

Girişimciye ödenecek primler, Pazarlama Planındaki pozisyonlara göre belirlenmektedir. Pozisyonun elde edildiği tarihte değil siparişin verildiği tarihte sponsorun unvanının ne olduğu önemlidir. Girişimcinin alt ekibinden grup primi ve kişisel prim edinebilmesi için aktif olması gerekir. Primler, KDV düşüldükten sonra hesaplanacaktır. Farmasi, Girişimcinin Farmasi’ye olan borçlarını ödül, prim ve bonuslardan alma hakkını saklı tutmaktadır.

Farmasi, gerek gördüğü durumlarda Girişimcilerden adli sicil kaydı talep edebilir. Girişimcinin hırsızlık, dolandırıcılık, rüşvet, sahtecilik gibi yüz kızartıcı suçlardan hüküm giymiş olması durumunda, Farmasi Girişimcinin kaydını silebilir. Girişimci, bu silinme sonrasında hiçbir hak iddia edemez.

Farmasi, teslim sırasında ödeme ile sipariş verilebilmesini Girişimcinin fazla iade siparişi olması durumunda engelleyebilir. İade adetlerine göre, engel süreleri aşağıdaki gibidir.

·         2 iade koli: 3 ay

·         3 iade koli: 6 ay

·         4 iade koli: Süresiz

İade ürünlerin, aynı adrese tekrar gönderilmesi talep edilirse ek kargo ücretleri faturaya yansıtılır. Farmasi ailesine yeni katılan bir girişimci, kayıt tarihinden itibaren en geç 60 gün içerisinde ilk siparişini vermektedir. Vermemesi durumunda, üyeliği askıya alınır.

Farmasi Girişimcileri, sosyal medya veya başka bir iletişim kanalı ile diğer Girişimcilere zarar verebilecek, onların moralini bozacak veya saygısız ifadelerde bulunamazlar. Aynı şekilde Farmasi hakkında da olumsuz yorumlar yapamazlar. Farmasi bir ailedir ve aile üyelerinin diğer aile üyelerini kötülemesi hoş karşılanmaz. Farmasi’nin özel bir onayı olmadığı müddetçe hiçbir Girişimci başka bir doğrudan satış şirketine hizmet edemez. Bu gibi durumlarda Farmasi prim kesme cezası, üyelik kapama cezası veya farklı durumlarda yargı yollarına dahi başvurabilir. Farmasi Girişimcileri, farklı firmalar hakkında olumlu veya olumsuz yorum yapamazlar.

Girişimci Sorumlulukları

Farmasi Girişimcisi, bu yönetmelikteki tüm maddeleri okuduğunu ve bu doğrultuda satış, tanıtım ve pazarlama yaptığını kabul eder. Girişimciler, 30 lira ve üzeri satışlarında Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun kapsamında, alıcılardan Müşteri Sözleşmesi doldurmasını talep etmelidir.

Hiçbir Girişimci, diğer bir Girişimci adına Farmasi’den sipariş geçemez veya ürün teslim alamaz. Girişimciler, o ay prim, ödül ve bonusları hak etmeleri için ‘aktif’ olmaları gerekir.

Farmasi’den katalog gibi bilgilendirici materyal alan tüm üst ve alt sponsorlar, bu materyalleri alt girişimcileri ile paylaşmak zorundadır. Girişimciler, Farmasi tarafından düzenlenen faaliyetlerin hiçbirinde siyasi, dinsel ve ruhani görüşlerini bildirmeyeceğinin sözünü verirler. Farmasi ürünlerinin satışlarında, bu gibi kişisel görüşlerin kullanılmayacağını da kabul ederler.

Girişimciler, Farmasi ile olan ilişkilerini kullanarak başka markaların veya Farmasi tarafından onaylanmamış ürünlerin satışını yapamazlar. Farmasi Girişimcileri, kayıt olurken Farmasi’ye iletilen tüm bilgilerin, şirket tarafından kullanılabileceğini kabul eder.

Girişimciler, Farmasi ürünlerini doğru tanıtmakla yükümlüdür. Ürünün vadetmediği bir performansı, alıcılara satmak adına varmış gibi gösteremez. Aksi takdirde alıcının ve Farmasi’nin uğrayacağı tüm maddi ve manevi sonuçlardan, Girişimci sorumlu tutulacaktır.

Farmasi’nin izni olmadan hiçbir Girişimci, yazılı, sesli veya görsel medya ile iletişime geçemez ya da röportaj yapamaz. Hiçbir internet reklam aracını kullanamaz. Farmasi, girişimcilere uygulayacakları reklam ve tanıtım yollarını belirtecek ve o süreçlerde kullanılması gereken materyalleri de teslim edecektir.

Girişimci, başka bir sponsorun altında bulunan Girişimciden kendi alt grubuna geçmesini talep edemez. Bu Farmasi’nin yapısına aykırıdır ve en küçük teşvik dahi Girişimcinin sistem dışına çıkarılmasına sebep olur. Farmasi, bu gibi durumlarda fiilin ağırlığına bakarak dilediği cezayı verme hakkını da saklı tutar.

Farmasi Girişimcileri, şirketin çalışanı veya temsilcisi değildir. Hiçbir Farmasi Girişimcisi, marka adına şube veya işletme açma hakkında sahip değildir. Her Girişimci, bireysel olarak sadece kendi hesabına ve kendi adına çalışabilir. Bu doğrultuda Girişimci, Sosyal medyada veya başka mecralarda kendisini tanırken mutlaka ‘Bağımsız’ unvanını da kullanmak zorundadır. Aksi durumlarda oluşabilecek tüm olumsuz sonuçlarda sorumluluk, Girişimcide olacaktır.

Farmasi’den elde edilen gelirlerin, vergi sorumluluğu da Girişimciye aittir. Girişimcinin vergi veya SGK gibi sorumlulukları, Farmasi’den tamamen bağımsızdır.

Farmasi Girişimcisi, sattığı ürünlerde kanuni olarak iade ve garanti haklarının olduğunu müşterisine iletmelidir. Ödeme koşullarını ve Farmasi markasının tanımını da müşterilere olduğu gibi aktarmakla yükümlüdür. Girişimci, Farmasi adına e-mail veya SMS gönderemez.

Farmasi Girişimcileri, sponsor oldukları yeni üyelere sistemin mantığını öğretmelidir. Ekibini iyi yönetmek ve satışlarını artırmak için ise Farmasi tarafından verilen eğitimleri eksiksiz almalı ve bu eğitimlerden öğrendiklerini de ekibi ile paylaşmalıdır.

Farmasi ürünleri başka bir ambalaj içinde satılamaz veya tekrardan ambalajlanamaz. Başka üreticiler, Farmasi logosunu veya şirket materyallerini kullanarak üretim yapamaz. Girişimcilerin şirket logosunu kullanması ise Farmasi onayına bağlıdır. İnternet üzerinden Farmasi ürünlerini satmak isteyen tüm web siteleri, bunun için Farmasi’den onay almak zorundadır.

İnternet ortamında olmayan ve fuar, kuaför, zayıflama merkezleri gibi perakende satış yapmayan mekanlarda ise Farmasi ürünleri sadece tanıtım amaçlı kullanılabilir. Satış yapılabilmesi için yine Farmasi’den izin alınmalıdır.

Farmasi Girişimcisi, adresinde veya iletişim bilgilerinde bir değişiklik olması durumunda bunu derhal Farmasi’ye bildirmelidir. Aksi takdirde yapılan tebligatların tamamı geçerli sayılacaktır.

%22 ve tüm üst seviye Girişimciler, prim kazanabilmek için aktiflik şartlarını yerine getirmelidir. Aktif şartlar: Kişisel 140 liralık sipariş + aktif kayıt şartı + katalog + 6000 şartı. Şartlardan katalog ve aktif kayıt şartlarından birisini yerine getirmeyen Girişimci, lider yetiştirme primi ve unvan primlerini alamaz. Bu kişilere sadece kişisel primler ve grup performansından oluşan kazançlar ödenecektir.

%18 seviyesinde bulunan Girişimciler de prim kazanabilmek için aktiflik şartlarını yerine getirmeleri gerekir. Şartlardan aktif kayıt şartı ve katalog şartından biri yerine getirilmediği zaman prim ödemesi sadece 1 kereye mahsus olarak yapılır. İkisi de yerine getirilmez ise prim ödemesi yapılmayacaktır.

%22 ve Üst Seviye Unvan Sahiplerinin Sorumlulukları

Bu gruba ait olan Farmasi Girişimcilerinin en önemli görevi yeni kayıtlar yaptırmaktır. Kayıtlar sonrasında var olan grubun geliştirilmesi için tüm seçenekleri değerlendirmelidir. Özellikle gruba yeni katılan girişimcilerin sistemi kavraması için başlangıç eğitimleri titizlikle yapılmalıdır. Gruptaki tüm girişimciler sürekli takip edilmeli ve ciroları analiz edilmelidir. Her Farmasi Girişimcisi kendi hedeflerini tutturmaya çalışmalı ve grubundaki alt girişimcileri de hedef doğrultusunda teşvik etmelidir.

%22 ve üst unvan sahipleri bu yönetmeliğe harfiyen uymak ve grubundaki herkesin de uymasını sağlamak zorundadır. Bu yönetmeliğe tamamıyla uymayan üst unvan sahipleri, altındaki girişimcilere de iyi bir örnek olmayacaktır.

Üst unvan sahipleri, bilgisayar veya telefonlarından aktif olmak ve bu sayede grubundakilere anlık olarak destek sağlamak durumundadır. Girişimciler bilgisayarlarını veya tabletlerini, Farmasi tarafından düzenlenen toplantılarda da hazır bulundurmalıdır. Üst unvan sahipleri, il dışında bulunan Girişimcilerini de ayda en az 1 kere ziyaret etmeli ve tüm Girişimcilerinin gelişim ve motivasyonunu da yakından takip etmelidir. Alt grup üyelerinin katalog ihtiyaçlarını gidermek ve Farmasi’den gelen önemli duyuruları onlar ile paylaşmak durumundadır.

Direktörler, alt grup üyeleri müdür olasıya kadar onlara katalog desteği yapmak zorundadır. %22 ve üst unvan sahipleri, Farmasi tarafından düzenlenecek toplantı ve eğitimlere maddi veya manevi destek vererek katılmalıdır. %22 ve üst unvan sahipleri başka bir Doğrudan Satış şirketine üye olamaz ve o şirkete hizmet veremezler. Bu durumun tespiti sonrasında hesapları, geri dönüşü mümkün olmayacak şekilde kapatılır. Aynı şekilde liderin eşi veya 1. dereceden akrabaları da bir başka şirkete doğrudan satış hizmeti veremez. Bu durumda da disiplin kararları uygulanır.

Farmasi’den mazeretsiz olarak ayrılan üst unvan sahiplerine, prim kesme cezası veya para cezası uygulanabilir. Üst unvan sahipleri, Farmasi’den gelen iletişim taleplerine kısa zamanda dönüş yapmakla yükümlüdür. %22 ve üst unvan sahipleri direktörlük primi alma seviyelerine kadar, altındaki tüm Girişimcilerden sorumludur. Tüm unvan almış Girişimcilerin ilk kutlamalarına katılmalı ve düzenli olarak bu Girişimcilere bilgi ve malzeme desteği sağlamalıdır.

Alt ekibinde gerçekleşen unvan kutlamalarına mazeretsiz olarak 3 defa katılmayan %22 ve üst unvan sahipleri ikaz edilir. Bu katılmama hali 4. defa gerçekleşirse, liderin cari aydaki primleri iptal edilir. Beşinci defa katılmayan liderin 3 aylık prim hakkedişi iptal edilir. Son olarak altıncı defa bu katılımı gerçekleştirmeyen Direktör, Müdür veya Lider’in ise tüm unvanları elinden alınarak, Girişimci statüsüne düşürülür.

Üst unvan sahipleri, Farmasi Bölge Müdürleri tarafından yapılan toplantılara katılmak ve toplantı alanına en az 1 saat öncesinde gelmek zorundadır. Bu toplantılara katılmama durumunda, Farmasi yazılı olarak açıklama talep edecektir.

Farmasi tarafından düzenlenen toplantılara 3 defa katılmayan %22 ve üst unvan sahipleri ikaz edilir. Bu toplantılara 4. defa katılmayan liderin cari aydaki primleri iptal edilir. Beşinci defa katılmayan liderin 3 aylık prim hakkedişi iptal edilir. Son olarak altıncı defa bu katılımı gerçekleştirmeyen Direktör, Müdür veya Lider’in ise tüm unvanları elinden alınarak, Girişimci statüsüne düşürülür.

%15 seviyesinde bulunan Girişimciler, bu toplantılara katılabiliyor olsalar da mecburiyetleri bulunmamaktadır.

Toplantı masrafları, Farmasi tarafından ödenecek tutar çıkarıldıktan sonra lider seviyelerine göre hesaplanarak Farmasi tarafından faturalandırılır.

Unvan katsayısı yüksek olan liderlerin payına daha yüksek bedeller yansıyacaktır. Unvan katsayıları aşağıdaki gibidir:

·         Müdür: 1

·         Direktör: 1.5

·         Altın Müdür: 2

·         Platin Müdür: 3

·         Zümrüt Müdür: 4

·         Elmas Müdür: 5

Konunun daha iyi anlaşılması için sayısal bir örnek vermek gerekirse;

Toplantıya yukarıdaki seviyedeki liderlerden, her bir seviyeden 1 adet lider katıldığını varsayalım. Yani toplantıda müdür, direktör, altın müdür, platin müdür, zümrüt müdür ve elmas müdür hazır bulunuyor.

Toplantı masrafı ise 2150 lira tutuyor. Bu masrafın 150 lirası (2018 için geçerli) Farmasi tarafından ödenecektir. Geriye kalan 2000 lira ise paylaştırılır.

Bu durumda liderler tarafından ödenecek olan toplantı masrafları:

·         Müdür: 121.2 Lira

·         Direktör: 181.8 Lira

·         Altın Müdür: 242.4 Lira

·         Platin Müdür: 363.6 Lira

·         Zümrüt Müdür: 484.8 Lira

·         Elmas Müdür: 606 Lira

Fabrika ziyaretlerini mutlaka %6 ila %22 arasında seviye almış Girişimcilerin gerçekleştirmesi gerekir. Ziyaret talepleri en az 2 iş günü öncesinden This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine bildirilmelidir. Katılımcı sayısı 40-50 arasında olacak şekilde, atılan mailde bilgi verilmelidir. B sayıdan eksik veya fazla katılımcının ziyaret etmesi durumunda, Farmasi tarafından resmi uyarı verilecektir. Ziyarete 15 yaş altı çocukların getirilmesi yasaktır. Fabrika ziyareti katılım ücreti 2 liradır.

%22 seviyesindeki girişimciler, söz vermelerine rağmen gelmedikleri geleneksel yıllık Farmasi kutlamalarına, gelmişler gibi faturalandırılacaklardır.

Web Site ve Sosyal Paylaşım Kuralları

Farmasi Girişimcileri, sosyal platformlarda veya web siteleri üzerinde Farmasi politikalarına zarar vermeyecek şekilde aktif olabilirler. İnternet sitesi açmak ve bu sitenin hizmete girmesi ancak Farmasi onayı ile gerçekleşecektir. Web sitesini hazırlayan girişimci, sonrasında This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.’a bilgi verip onay alması gerekir. Bu web sitesinde şirket tarafından hazırlanacak olan logo kullanılmalıdır.

Girişimci, açmış olduğu web sitesinin bağımsız olduğunu ve Farmasi’nin web sitesi olmadığını açıkça belirtmelidir. Tüm sayfalarda ‘Bu Site Farmasi Enternasyonal Resmi Web Sitesi Değildir’ ibaresinin, okunur bir şekilde yer alması gerekmektedir. İletişim veya Hakkında bölümlerinde, sitenin kime ait olduğu açık bir şekilde belirtilmelidir. Tüm sayfalarda Farmasi Girişimcisi ibaresi veya Girişimcinin Unvanı bulunmalıdır. İzin verilen web sitelerinde ancak katalog satış fiyatı üzerinden satış yapılabilir. Sitelerde haksız rekabet ortamı oluşturacak kampanyalar yapmak yasaktır.

Farmasi Girişimcileri, sitelerine daha çok ziyaretçi çekmek için Google Adwords gibi reklam platformlarını kullanabilirler. Bu reklamlarda da girişimci mutlaka sitesinin bir girişim sitesi olduğunu ve Farmasi’nin resmi web sitesi olmadığını ifade etmelidir. Girişimciler web sitelerinde, asılsız vaatler ve satış amaçlı doğru olmayan bilgiler veremezler.

Farmasi görsellerinde kişisel değişiklik yapmak veya orijinal ürün görselinde olmayan içerikleri sonradan eklemek suçtur ve yasaktır. Farmasi’ye rakip olan herhangi bir firmayı kötülemek veya o markaya zarar verebilecek ifadeler eklemek kesinlikle yasaktır.

Farmasi Girişimcileri, web sitelerine üye olan kullanıcılardan ancak ad, soyadı, e-posta, cep telefonu, ev telefonu ve şehir bilgisini alabilirler.

Sitesinden ürün satın alan kişileri arayan Girişimci, Farmasi Ailesine katılmak isteyip istemediklerini kibar bir dille sormalı ve zorluk çıkarmadan ikna etmeye çalışmalıdır. Eğer müşteri, bu konuda olumlu bir geri dönüş yaparsa Farmasi’ye üye olan bir akrabası veya tanıdığı olup olmadığı da sorulmalıdır. Bu cevaplar sonucunda, her şey yolunda giderse Farmasi Girişimcisi, müşterisini kendi alt grubuna dahil ederek ona sponsor olabilir.

Kurallara uyumayan web sitesi sahipleri, Farmasi Enternasyonal Ticaret A.Ş. tarafından disiplin cezalarına çarptırılır veya fiilin ağırlığına göre Farmasi, hukuki yollar ile de hakkını aramaktan asla çekinmez.

Farmasi Logosu

Sosyal platformlarda veya girişimci web sitelerinde Farmasi Logosu kullanılabilir. Bu logo üzerinde değişiklik yapılamaz veya logoya hareketlendirme katılamaz. Logo orijinal formatı ile kullanılmalı ve üzerine hiçbir yazı eklenmemelidir.

Farmasi’nin resmi web sitesi dışında başka bir web sitesi bulunmamaktadır. Bu web sitelerinde Farmasi Logosu bulunması, o sitenin Farmasi’nin resmi web sitesi olduğu manasına gelmez. Bu web siteleri, Farmasi Girişimcileri tarafından açılmış olan bağımsız Girişimlerdir ve hukuken de Farmasi A.Ş. ile hiçbir ilişkileri yoktur. Bu sitelerin tüm alanlarından siteyi kuran Farmasi Girişimcisi sorumludur. Web sitesinin Farmasi tarafından onaylanıp onaylanmadığı ise Farmasi’nin resmi iletişim hatlarından bilgi alınarak onaylatılabilir.

FARMASİ ENTERNASYONAL TİC. A.Ş.

0
0
0
s2sdefault

Kayıt Formu

*** Yeni Üyelik İçin Geçerlidir.

*** Yeni Üyelik İçin Geçerlidir.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

5 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

EN İYİSİ "FARMASİ"

Bu site Farmasi Zümrüt Direktörü Nermin KORKMAZ'a ait kişisel bir web sitesidir.

0 (538) 739 28 74

Bu Site Farmasi Enternasyonel Resmi Sitesi Değildir.

©2020 Bu Site Farmasi Platin Direktörü Nermin KORMAZ'a Aittir. Farmasi Enternasyonel Resmi Web Sitesi Değildir.